Proč psa z útulku?

Uvažujete o pořízení psa? Máme pro Vás doporučení. Pokud nemáte úplně jasnou a konkrétní představu o plemeni, které máte pečlivě vybrané a promyšlené (pak se obraťte na dobrého a prověřeného chovatele), máte jedinečnou možnost vybrat si svého parťáka v některém z mnoha útulků po celé ČR.

 V českých útulcích a depozitech je nespočetné množství psů, kteří čekají na své nové majitele, aby jim byly dobrými a oddanými společníky až do konce života. Nikdy to není vina psa, že se dostal do útulku. Pes, který se z jakéhokoliv důvodu ocitne v útulku, není „poškozené zboží“. Naprostá většina psů jen potřebuje laskavého majitele, který mu bude rozumět a rozvíjet jejich vzájemný vztah. Adaptace na útulek jako nový domov může být složitější, ale adaptace na novou rodinu nebývá problémem.

V útulku najdete nekonečné množství „originálů“ v exteriéru i v povaze, můžete si vybrat štěně nebo i dospělého psa. Pracovníci útulku rádi s výběrem poradí, většinou znají povahové vlastnosti psů a často i jejich osud, odhadnou, který bude pro vás a váš životní styl vhodný.  Měli by vám podat co nejpodrobnější informace o psu, o jeho povahových vlastnostech, i o jeho zlozvycích a problémech, které by mohly nastat. Vy byste měli také co nejpodrobněji popsat své rodinné zázemí, životní styl a představy, jaké o budoucím členu rodiny máte. Jen oboustrannou otevřeností můžete vybrat psíka, který bude vaším oddaným parťákem a se kterým si budete rozumět.

Není nic smutnějšího, než opětovný návrat psa z adopce zpět.

Pokud se rozhodnete dát domov opuštěné psí duši., přejeme hodně štěstí při výběru a dlouhý a spokojený společný život.