Základní informace

České útulky nakupují svým svěřencům hlavně suché krmivo. Příliš se jim nedaří krmit pouze a výhradně jednou značkou a většinou základní či hlavní krmivo kombinují s dary nebo výhodnými nákupy. Míchání krmiva různých značek ale psům a kočkám často způsobuje zdravotní problémy. Zasaďme se o to, aby byly jejich misky plné krmiva značek Pedigree® a Whiskas®.

V minulém roce proběhl již 9. ročník kampaně POMOZTE NAPLNIT MISKY V ÚTULCÍCH, jejímiž partnery jsou nevládní nezisková organizace Nadace na ochranu zvířat a společnost Mars Czech s.r.o., výrobce krmiva značek Pedigree a Whiskas. Posláním kampaně je pomáhat opuštěným psům a kočkám v útulcích v České republice a zlepšovat povědomí veřejnosti o problematice útulků.

 

Děkujeme, že jste podpořili naši kampaň nákupem výrobků Pedigree® a Whiskas® a tím plnili misky opuštěných zvířat v útulcích v České republice. Situaci v útulcích můžeme změnit jen s vaší pomocí!

Zapojit se můžete i VY!

Princip je jednoduchý. Prostřednictvím nákupu libovolného výrobku Pedigree®, Whiskas®, Sheba®, Perfect Fit® nebo Dreamies® jste přispěli v období od 10. 9. do 4. 11. 2018 na nákup krmiva pro psy a kočky ve vybraných útulcích na území ČR.

Jen za minulý rok jsme díky vám naplnili 200 124 kočičích misek a 150 000 psích misek. Vybraným útulkům jsme darovali 45,5 tuny krmiva. Děkujeme vám za plné misky v útulcích a těšíme se na ty letošní.

Jak jsou vybírány útulky, kterým je krmivo přerozděleno?

Útulky vybíráme velmi pečlivě. Výběr zajišťuje komise složená z nezávislých odborníků – veterinárních lékařů. Komise o výběru rozhoduje na základě dotazníkového průzkumu mezi útulky, realizovaného Nadací na ochranu zvířat, a na základě výsledků programu pravidelných kontrol Státní veterinární správy ČR (SVS ČR).

Dotazníkový průzkum sleduje mimo jiné:

  • kapacitu a vytížení útulků,
  • počty přijatých a vydaných zvířat,
  • podmínky a postup při příjmu a vydávání zvířat,
  • kvalitu péče o zvířata,
  • kvalitu evidence zvířat,
  • finanční zabezpečení a materiální vybavení útulků.

 

POMÁHAT MŮŽETE I PROSTŘEDNICTVÍM DMS!

Prostřednictvím dárcovské SMS můžete přispět na veterinární a další péči o opuštěná
a týraná zvířata v útulcích nebo o hendikepované volně žijící živočichy v záchranných stanicích v České republice.

ZAŠLETE DÁRCOVSKOU SMS ve tvaru
DMS OCHRANAZVIRAT 30
DMS CHRANAZVIRAT 60
DMS OCHRANAZVIRAT 90
na telefonní číslo 87 777

Cena DMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč.
Nadace na ochranu zvířat obdrží
29 nebo 59 nebo 89 Kč.

DĚKUJEME.

V letošním roce oslavujeme jubilejní 10. ročník kampaně POMOZTE NAPLNIT MISKY V ÚTULCÍCH. Za uplynulých 9 let jsme celkem darovali již 1 281 772 psích misek a 1 442 694 kočičích misek do vybraných útulků.

 

Jak plníme misky a jak je počítáme? 

1 kočičí miska55 g krmiva Whiskas® = denní krmná dávka doporučená pro dospělou zdravou kočku o průměrné hmotnosti 4 kg
1 psí miska230 g krmiva Pedigree® = denní krmná dávka doporučená pro dospělého zdravého psa o průměrné hmotnosti 15 kg